PIRMADIENIS, 03 07
Kauno ukrainiečių bendruomenės narės Olgos Saienko-Šulnienės kūrybos darbų paroda „Kalnų magija“, 10:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinys, Vaidoto g. 115
Bibliotekos Panemunės padalinys yra užmezgęs draugystę su Kauno ukrainiečių bendruomene. Bibliotekoje galima rasti knygų ukrainiečių kalba lentyną, kurioje skaitytojų laukia literatūra tiek suaugusiems, tiek vaikams. Kartu su bendruomene organizuojamos ukrainietiškų filmų peržiūros, kūrybinės dirbtuvės ir kitos edukacijos, renginiai, parodos.
Frankofonijos mėnuo. Viešoji paskaita „Emanuelis Levinas: filosofija anapus teorijos“, 18:00
KTU, A. Mickevičiaus g. 37, 213 aud.
Kaune gimęs, bet prancūzų filosofu pagrįstai laikomas Emanuelis Levinas neabejotinai yra vienas iš originaliausių XX amžiaus mąstytojų. Pristatant Levino filosofijos naujumą minimi tokie „raktažodžiai“: „etika“, „veidas“ ar „kitybė“. Vis dėlto, ne mažiau svarbia filosofine inovacija reikėtų laikyti ir savitą pačios filosofijos traktavimą. Paskaitoje bus aptariama Emmanuelio Levino pastanga plėtoti tokią filosofinę koncepciją, kuri peržengia tradiciškai suprantamos teorijos rėmus.
Būtina išankstinė registracija užpildant registracijos formą: https://bit.ly/filosofija7 arba el. paštu: shmmf.registracija@ktu.lt.
Pranešėjas – Vilniaus Universiteto profesorius, filosofijos daktaras Tomas Sodeika.
Organizuoja KTU prancūzų kultūros centras.
Lietuvių ir latvių solidarumo vakaras su „Skaņumājas muzikanti“, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g.
Atsižvelgiant į Ukrainoje vykstantį karą, muziejus kviečia susiburti ir kartu pabūti su svečiais iš Latvijos „Skaņumājas muzikanti“ išreiškiant palaikymą visiems Ukrainos žmonėms. Vakaro metu vyks latviškų ir ukrainietiškų šokių mokymai, bus dainuojamos lietuviškos ir latviškos liaudies dainos.
Filmas „Traukinių žymėjimas (Trainspotting)“, 19:30
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Po 2 metų pertraukos „Pamatyk kine“ grįžta su filmu, nuo kurio ši renginių serija ir prasidėjo – 1996 metų „Traukinių žymėjimu“. Filmas buvo nominuotas Oskarui už geriausiai adaptuotą scenarijų filmui ir nors nelaimėjo tapo kultiniu. Šį filmą žinojo kiekvienas! O jei kas nebuvo skaitęs knygos ar matęs filmo. tikrai girdėjo šio filmo muzikinį takelį.
ANTRADIENIS, 03 08
Paroda „Zenonas Bulgakovas. Fotografijos“, 11:00–18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2
Architektūros istorikė Marija Drėmaitė parodą lydinčiame tekste rašo: „Septintajame dešimtmetyje Lietuvoje įgyvendintas „Septynmečio planas“ buvo sparčiausias ir intensyviausias modernizacijos, o taip pat gyvenimo būdo kaitos etapas. Nedidelis, į kurortą pretendavęs Alytaus miestelis su 12 000 gyventojų (1959 m.) per porą dešimtmečių buvo išaugintas į pramonės centrą, turintį 55 000 gyventojų (1979 m.), stambius fabrikus ir naujus gyvenamuosius rajonus.
Z. Bulgakovas fotografijose nuosekliai, o neretai ir su humoru pasakoja apie gimtojo Alytaus miesto bei jo apylinkių kaitą, urbanistinį peizažą, vietinių žmonių gyvenimą, ekologiją.
Spektaklis „Kvėpavimas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
Režisierė Agnija Leonova kviečia į spektaklį pagal britų dramaturgo Duncano McMillano pjesę „Plaučiai“. Dramoje klimato kaita, kaip globalinės katastrofos simbolis (ar Damoklo kardas), kuria nerimą keliančią aplinką poros santykiams, daro įtaką jiems. Spektaklio kūrėjai kelia klausimą – ar pora iš tiesų ieško sprendimo, ar vis dėlto, svarstydama apie pasaulį, bėga nuo savo santykių? Spektaklis ypatingai tinka poroms, kurios ieško prasmingo ir turiningo laiko praleidimo.
„Drauge Tarptautinę moterų solidarumo dieną“, 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35
Vakaro „Mes pamename viską, ką jūs pamiršot“ programą sudarys dvi svarbios dalys: Pirmojoje organizatorės kviečia į kolektyvinį savotiškos terapijos seansą, kur galėsime visos išreikšti savo pyktį, pasidalinti intymiais nuotykiais ar užkeikti patriarchalinę tvarką. Antrojoje – šokiai „Už diskotekas be priekabiavimų!”. „Suprantame, kad dėl lygybės galime ir turime kovoti kartu, todėl diskoteka be vyrų tebūna priminimas apie tai“, – rašo organizatorės.
„Šį centro pavadinimą svarbu pabrėžti kovo 8-tosios proga. Emma Goldman – iš Kauno litvakų šeimos kilusi feministė, anarchistė ir rašytoja aršiai pasisakė už socialinį teisingumą, moterų teisę į abortą ir gyvenimą be vaikų“, – primenama kvietime.
TREČIADIENIS, 03 09
Paroda „Iš kirpyklų istorijos. Kaunas nuo 1928 m.”, 09:00–20:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52
1931 m. naujuosiuose Pieno centro’rūmuose Juozas Muralis įsteigė moderniausią kirpyklą. Šios kirpyklos interjerą projektavo garsiausias to meto Kauno architektas A. Funkas. Kirpykla buvo užėmusi net du pastato aukštus. Pirmajame aukšte kirposi vyrai, antrasis aukštas buvo skirtas moterims. Čia taip pat veikė masažo salonas, buvo smulkios kirpyklų įrangos parduotuvė. 1935 m. dirbti kirpykloje prisijungė brolis Kazimieras Muralis ir Juozas Rubšys. Jie tapo kirpyklos akcininkais ir nuo šių metu jau kirpykla vadinosi „MRM” (Muralis, Rubšys, Muralis). „MPM” kirpykla garsėjo moderniausia įranga, aukščiausia paslaugų kokybe, aptarnavimu ir aukštais higienos reikalavimais. Čia lankėsi iškiliausi Kauno žmonės – diplomatai ir jų žmonos, bankininkai, prezidentas Antanas Smetona ir jo žmona, aktoriai, dainininkai…
Roberto Antinio personalinė paroda „Knyga“, 11:00–18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27
Robertas Antinis mėgsta kurti knygas: džiaugiasi raidžių formomis ir garsų, kuriuos juos žymi, ritmais. Ypač, kai jie sugula į istorijas virstančias tekstais, kurie, savo ruožtu, vėl ėmę pintis su vaizdais, įgauna kūną ir virsta autorinėmis knygomis, kurių Robertas yra išleidęs net keturias. Niekas nežino, kiek jų dar pasėta ar užsimezgę laukia savo galimybės menininko dirbtuvėse ar fantazijose. Šį kartą galerijoje „Meno parkas“ žiūrovas papuls į patį dar vienos būsimos, o gal ir ne, meninės „Knygos“ vidų, kurios vizualus pristatymas – paroda išsiplėtusi per visus tris galerijos aukštus.
Filmas „Mėlyna kaip apelsinas žemė“, 18:30
„K.I.N.A.S. Panemunė“, Vaidoto g. 26
„Kviečiame pas mus, į autentišką kino, kūrybinę erdvę, šeimyniškai susiburti filmo peržiūrai, ir prisidėti prie paramos Ukrainai“, – kviečia kultūros namus Panemunėje įkūrusi komanda.
„Sundance“ kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas Irinos Tsilyk dokumentinis filmas atskleidžia fronto linijoje Donbase, Ukrainoje, gyvenusios šeimos kasdienybę.
Seansas vyks ir sekmadienį.
„Keliauk su filmais“: „4 mėnesiai, 3 savaitės ir 2 dienos (4 luni, 3 saptamani si 2 zile)“, 18:30
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79
2007 m. pasirodęs Cristian Mungiu filmas „4 mėnesiai, 3 savaitės ir 2 dienos“ laimėjo pagrindinį Kanų kino festivalio prizą „Auksinę palmės šakelę“, San Sebastijano festivalio apdovanojimą, „Auksinio gaublio“ nominaciją bei buvo įvertintas daugybės kitų festivalių metu. Triumfą patyręs mažai kam žinotas rumunų kinas įrodė, jog aktuali tema, gerai parašytas scenarijus, noras ne pamiršti, o kitiems parodyti savo šalies praeitį gali sulaukti pačių geriausių įvertinimų iš žiūrovų ir kritikų.
Filmo seansas yra projekto „Keliauk su filmais“ dalis. Projekto programa sukurta siekiant supažindinti jauną žmogų su kultiniais filmais ir suteikti galimybę išvysti juos kino ekrane. Ciklo renginiai leis ne tik pasinerti į jaudinančias istorijas, bet ir padės gilinti žinias apie aktualias problemas bei siūlys dalyvauti specialiai parengtame žaidime.
KETVIRTADIENIS, 03 10
Parodos „Būtis promočiutės kambaryje“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12
Muziejuje atidaroma VDU Menų fakulteto Meno kuratorystės absolventės Mildos Gineikaitės kuruojama eksperimentinė fotografijų paroda „Būtis promočiutės kambaryje“.
Parodoje dalyvauja jaunosios kartos menininkės Gintarė Žaltauskaitė, Miglė Žilinskaitė, Airinga Česaitytė. Analoginių ir skaitmeninių fotografijų parodoje pristatomas tarpukario Kauno interjero modernistinis dizainas pavyzdžiu imant „promočiutės kambarį“, kuriame beveik niekas nepasikeitę nuo tarpukario iki šių dienų, ir taip sujungiant praeitį su dabartimi, o erdvę su laiku.
Knygos „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro K. Vasiliausko biografija“ pristatymas ir diskusija, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13
Diskusija „Kunigo nuostatos ir vaidmuo susiskaldžiusioje visuomenėje“ dalyvaus ir knygą pristatys kunigas Ričardas Doveika, filosofas Vytautas Rubavičius, knygos autorė Ramunė Sakalauskaitė, aktorė Olita Dautartaitė.
Susitikimas su „Narsuoliais“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57
Biblioteka kviečia į pokalbį apie lietuvių drąsą ir ryžtą leistis į tolimas ekspedicijas, kopti į aukščiausias pasaulio kalnų viršūnes ir jose kelti trispalves. Žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė kalbins kalnų žygių vadovą, alpinistą Dainių Babilą ir kitus narsuolius, šiais metais sėkmingai įkopusius į Kilimandžarą – aukščiausią Afrikos viršukalnę. Daugiau kaip 10 metų kartu keliaujantys ir „Narsuoliais“ save vadinantys bendražygiai jau surengė 35 išvykas į kalnus, kurių metu pasiekė ne tik aukščiausias Europos ir Afrikos viršūnes, bet ir įkopė į aukščiausią Azijos vulkaną Irane, įveikė slovakų „Doby Tatry“ ir švedų „Fjällräven ClassiĹ“ kalnų iššūkius. 2018 m. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė „Narsuoliams“ įteikė trispalvę, kuri jau ketverius metus keliauja vienoje iš alpinistų kuprinių ir yra iškeliama įkopus į kalnų viršukalnes.
Į renginį kviečiame registruotis internetu https://bit.ly/36Hxf7b arba telefonu (8 37) 20 64 14.
„10 Metų Aušrų: Leon Vynehall“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12
„Už sveikatą atsidėkodami šokių muzikos dievams, į šiuos jubiliejinius šokius pasikvietėme tikrą house muzikos Orfėją – atlikėją iš Jungtinės Karalystės – Leon Vynehall. Vakaro metu jis pristatys ir naująjį savo miksą „Fabric“. O visa kita – tradicija. Užstalė su daug juoko bei nepamirštama PKK Olimpinė rinktinė: Oyster, Balsys, Less Feeling ir Mountak“, – rašoma kvietime pašokti.