Žurnalų archyvas

20 metų kurtas filmas „Karta.EU“ tęsia kelionę po kino teatrus

4 balandžio, 2024, „Studio Nominum“ inf. | Naujienos

Dokumentinio filmo „Karta.EU“ premjera įvyko š.m. kino festivalyje „Kino pavasaris“ ir jau spėjo sulaukti išskirtinio pripažinimo iš festivalio organizatorių bei žiūrovų – tai vienintelis lietuviškas filmas, kurį „Kino pavasaris“ nusprendė parodyti visuose Lietuvos miestuose bei surengti papildomą seansą Vilniuje. 

Nuo balandžio 4 d. filmas tęsia kelionę. Artimiausias seansas Kauno „Romuvoje“ – balandžio 13 d., bilietai jau parduodami.

2004 metų gegužės 1 dieną Lietuvoje gimė apie pusšimtį vaikų. Jų atėjimas į šį pasaulį sutapo su Lietuvos įstojimu į Europos Sąjungą. Režisieriaus Arūno Matelio iniciatyva daugelio kūdikių gimimą užfiksavusi kūrybinė grupė kas kelerius grįždavo pas kai kuriuos herojus. Praėjus 20 metų režisierius Eimantas Belickas kartu su scenarijaus autore Ramune Rakauskaite atsirinko ryškiausius, išskirtinius jaunuolius, jau turinčius ką pasakyti apie savo pirmus žingsnius sulaukus pilnametystės. Tai pirmosios ES kartos Lietuvoje paveikslas.

„Neneigsiu, epizodas kaip gal vos metro ūgio vaikas nurinkinėja automobilio dureles – tiesiog auksinis ir jei būtų parodytas kokioje TV laidoje, būtų tikrai „viral””- apie filmą Lietuvių filmų centro recenzijoje „Po premjeros. Viena diena – skirtingi likimai“ rašė Laura Šimkutė. Tokie ir panašūs, entuziastingi, šilti žiūrovų atsiliepimai bei perpildyti „Kino pavasario“ seansai, filmavimo grupę paskatino pratęsti filmo rodymą kino teatruose. 

Kadras iš filmo

Filmą kurė  „Studio Nominum” bendradarbiaudama su „Kino Kontora“, prodiuseris ir idėjos autorius Arūnas Matelis, režisierius Eimantas Belickas, vykdančioji prodiuserė Algimantė Matelienė , scenarijaus autorė Ramunė Rakauskaitė, Operatorius Algirdas Vaičaitis, muziką filmui kūrė Eimantas Belickas ir Adelė Belickaitė. 

Filmo gamybą rėmė Lietuvos kino centras (LKC) ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT).