Žurnalų archyvas

Sakmės apie lytiškumą – M. Jonučio parodoje Maironio lietuvių literatūros muziejuje

29 vasario, 2024, Maironio lietuvių literatūros muziejaus inf. | Naujienos

2024 m. kovo 5 d., antradienį, Maironio lietuvių literatūros muziejuje pradeda veikti dailininko Mariaus Jonučio darbų paroda. 

Dalininko darbai kurti pagal lietuvių etiologinių sakmių apie lytiškumą knygą „Adomas pasiilgo Ievos“ (sudarytojai Gytis Vaškelis, Martynas Vingrys, išleido Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2024).  M. Jonutis ir G. Vaškelis kovo 5 d. nuo 15 val. lauks norinčių pabendrauti ir aptarti parodą.

Dailininko Mariaus Jonučio 40-imties paveikslų ciklas, kuris buvo sukurtas pagal šmaikščius ir gana dviprasmiškus (o kartais ir jau visai nebedviprasmiškus) knygos pasakojimus, dabar trumpai pristatomas kaip atskira paroda. Tai vienintelė galimybė pamatyti paveikslus gyvai Kaune, nes jau balandžio mėnesį paroda bus išformuota, o paveikslai iškeliaus pas naujus savininkus.

Dailininkui teko nelengva užduotis išsitekti tarp pasakojamų scenų obsceniškumo ir viešo vizualumo galimybių, tad jis subtiliai ir jautriai plėtoja tekstuose pasakojamas istorijas, kurios jo piešiniuose tampa švelnios ironijos prisotintomis biblinėmis miniatiūromis.

Paroda veiks iki kovo 26 d.