English
Žurnalų archyvas

Rugsėjo „Kaunas pilnas kultūros“ – apie jaunas kryptis ir įkvepiančią būtį

1 rugsėjo, 2023, KPK redakcija | Mėnesio tema, Naujienos

Naujas sezonas, naujos pradžios! Devintąjį žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ sezoną pradedame išskirtiniu numeriu, kurį parengė jaunimo organizacijos „Kylantis Kaunas“ programos „Kauno iššūkis“ alumnai – komanda „Funnycoolierius“. 

Kada pastarąjį kartą važiavai tuo seniai nusibodusiu, visada perpildytu 26-uoju autobusu, kaip visada grįždamas iš darbo, kaip visada neradęs kur atsisėsti ir kaip visada atlikdamas stebėtiną akrobatiką, kad išsilaikytum ant kojų kaskart vairuotojui pasukus? Ir kada pastarąjį kartą tame autobuse peržiūrinėjai atogrąžų oru, pigiu vakarėlių sidru ir švelniu muziejų aromatu dvelkiančius savo draugų instagramo vaizdus ir staiga pajutai, kad tie girgždantys autobuso ratai, ant grindų numesti ledų pagaliukai ir iki kaulų smegenų pažįstamas stotelių pranešėjos balsas tarytum užlieja tave pilku ir dusinančiu kasdienybės cunamiu? Paniręs į jo nesibaigiantį sūkurį esi pasmerktas nuolatinei graužačiai dėl savo dienų, savaičių, mėnesių, metų ir viso gyvenimo kokybės. Atrodo, tik retkarčiais pasitaikantys juoko ir žaismo kupini momentai nepaverčia egzistencijos tokia, kokią žmonės mato kine ar knygose. Kasdienybės cunamis pasiglemžia ir numalšina praeities spindesį, išdžiovina ateities svajų ežerą. 

Vis dėlto tu nesi tik vakarai Italijoje su ilgai brandintu vynu, Komo ežero spalvų palete ir sodriu vasaros kvapu. Tu buvai, esi ir būsi visas visada, nesvarbu, kurioje emocijų spektro vietoje esi, nes dienos kainą nusakai tik pats. 

Dabar tavo rankose žurnalas, pilnas kūrybos. Šį numerį svečių teisėmis parengė moksleivių komanda „Funnycoolierius“, savo bendros krypties pradėjusi ieškoti „Kaunas 2022“ inicijuotoje jaunimo programoje „Kauno iššūkis“, o dabar tapusi „Kylančio Kauno“ dalimi. Kūrėme šį žurnalą, norėdami priminti: tavęs ir tavo gyvenimo užtenka, kad žmonės apie jį skaitytų žurnaluose ir svajotų patys.

Kviečiame gyventi šiandiena, nepalikti praeities ir nebijoti ateities. Visai kaip aukštyn žemyn kasdien keliaujantis funikulierius, randantis grožį savo monotoniškame maršrute – abiem kryptimis. Kur nukrypsta tavo žvilgsnis tik pramerkus akis ryte, kur ruošiesi keliauti rytoj, o kokia tavo gyvenimo kryptis? Atsakymų į šiuos klausimus ieškojome kauniečių būtyje: įkvepiančioje veikloje ir kasdienybėje. 

Žurnalas jau visur Kaune ir kai kur Vilniuje, taip pat pasiekiamas ISSUU platformoje

Viršelio autorė – Mintė Vaitkevičiūtė.