Žurnalų archyvas

„Modernaus meno keliais“ – nuo apleistų laiptinių iki Šančių kareivinių

9 birželio, 2021, Kauno modernaus meno fondo inf. | Kaunas 2022, Naujienos

Kauno modernaus meno fondas įsiliedamas į „Kaunas 2022 kultūros sostinė“ programą kvies keliauti „Modernaus meno keliais“ ir pažinti iškilius Kaune kūrusius vėlyvojo modernizmo menininkus – tapytojus.

R. Jankauskas-Kampas. „Nakties peizažas“. 1992

Įgyvendindamas projektą „Modernaus meno keliais“ Fondas suteiks galimybę pažinti ypatingą miesto kultūros istorijos etapą, kuriame kūrė tokie tapybos meistrai, kaip R. Jankauskas-Kampas, A. Vaitkūnas, V. Povilaitis, L. Drazdauskaitė, N. Arbitblatas ir kt.

Kauniečiai ir miesto svečiai, keliaudami pėsčiomis arba autobusu su menininkais susipažins virtualiai apžiūrėdami jų kūrybą (išskirtiniais atvejais ir gyvai) ir skaitydami biografijas, taip pat apsilankydami tapytojų gyvenamojoje ar kūrybinėje aplinkoje.

Visi norintieji bus pakviesti pasivaikščioti po „vaitkūniškas“ apleistas laiptines ir sodus, kitu žvilgsniu pažvelgti į Aleksoto kalną ir Šančių kareivines, atrasti A. Samuolio Vaisių gatvę ir J. Tūbelio vilą, pajausti tapytojų dirbtuvių aurą ir pamatyti „baltąją obelį“.

Keliaudami „Modernaus meno keliais“, miestiečiai ir miesto svečiai galės ne tik pasivaikščioti Fondo pasiūlytu maršrutu, bet ir pasinaudoti specialiai sukurtais stendais su QR kodais ir virtualiu žemėlapiu – šiose nuorodose bus gausu iliustratyvių nuotraukų, garso įrašų ir įtraukiančių tekstų lietuvių ir anglų kalbomis apie lankomas vietas, menininkus, jų kūrybą.

2022 m. keliauti „Modernaus meno keliais“ Fondas kvies grupėmis su gidu arba savarankiškai.