Žurnalų archyvas

Maršrutas gegužės 10–12 dienoms

9 gegužės, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 05 10

Vaikų knygų festivalis „Gyvos raidės“, visą savaitgalį
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Festivalis skirtas visiems – nuo pačių mažiausiųjų iki juos atlydinčių senelių. Nuobodu tikrai nebus, nes renginį jau penktadienį ryte, 10 val., pradės „kaukėtos“ eitynės pagal Kazio Binkio „Kiškių sukilimą“ senamiestyje ir renginys Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje.

Nemokamai.

Kauno literatūros savaitė. Kaimynų poezijos skaitymai, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Kaimynai, būna, ne tik cukraus paskolina. Kaimynai savyje turi kur kas daugiau. Kviečiame gegužės 10 d. susėsti ir pasiskolinti poezijos. Grąžinti nenorėsim“, – subtiliai į margą susitikimą kviečia festivalis. Laukia Hans Thill antologijos „Kaimynų poezija: poetai verčia poetus“ pristatymas, skaitymai ir pokalbis. Dalyvauja: Hans Thill (Vokietija), Donatas Petrošius (Lietuva), Jaryna Čornohuz (Ukraina). Vėliau vakare – Julijos Fiedorczuk (Lenkija) skaitymai ir pokalbis bei, tikėtina, anšlaginis „Atviras mikrafas“. Viskas tuo pačiu adresu.

Nemokamai.

Japonijos dienos Kaune WA. Kaligrafijos spektaklis „息吹 Ibuki – Gyvybės dvelksmas“, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Yukina Yamamoto ir Tuuli Malla tyrinėja ibuki savybes per japonų kaligrafiją ir šokį, įkūnyjant gyvenimo ciklus ir kvėpavimą kūnu bei kaligrafijos teptuku. Menininkės taip pat nagrinėja emocijų ir kvėpavimo ryšį. Ieško pauzių ir ramių akimirkų, randa energijos pliūpsnių ir staigių impulsų. Su kiekvienu įkvėpimu transformuoja orą.

Su bilietais.

„Sapnas pilvu į viršų (šuo ar žuvis?)“: Žygimanto Kudirkos parodos atidarymas, 19:00
Baras „O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus pr. 122A

Kauno menininkų namų inicijuota programa kviečia į Šančius, kur veikiančiame kultūros bare Žygimantas Kudirka pristato darbą „Totalus svetimumas“. Trijų kanalų video kūrinys – tai karštligiškas sapnas iš ateities, daugiau pasakantis apie dabartį. Tai – guilty pleasure (nuodėmingas malonumas), kviečiantis žiūrovą į savotišką techno-sutartinę: pradžioje kaip vojeristišką stebėtoją, o galiausiai – kaip pagrindinį pasakojimo veikėją.

Nemokamai.

„Dr.Green“ koncertas, 21:00
„Lemmy“, Girstupio g. 1

2023-ųjų pabaigoje geriausiame Vilniaus rūsyje „XI20“ po 15 metų pertraukos gyvai pasirodė legendiniai „grynai“. Tai nebuvo vienkartinis išstojimas – Lietuvos DIY (pasidaryk pats) scenos „kultūros remonto“ kolektyvas atnaujinta sudėtimi juda į priekį. Koncerte Kaune kartu pasirodys ir vietiniai „Gėdos Stulpas“.

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 05 11

Ekskursijų savaitgalis „PasiŠANČInėkim“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Šančių bendruomenė kviečia atvykti, atlėkti, atskrieti, rinktis iš plačios pasivaikščiojimų programos, ir tyrinėti šį nuostabų, paslapčių ir nuotykių pilną rajoną.

Pavasario šokiai „Pabudimas“, 12:00
„Bundu“, E. Ožeškienės g. 11

„Šį šeštadienį, gegužės 11 d. PABUDINSIM Kauno centrą su ypatingai smagia ir stipria DJ komanda. Nuo pat ryto iki vakaro šokių aikštelę judins ir vieni kitiems pulto estafetę perduos Bundu bendruomenės nariai ir draugai – Rich&Lucky, gluten4, krailaite ir Cheh“, – kviečia fantastiška kavinaitė.

Nemokamai.

Kauno literatūros savaitė. „Išeiviai ir namiškiai“, 13:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Prasibrovę pro bukinistų pilną Laisvę, sudalyvavę „Aklame pasimatyme su knyga“ ir aplankę kitas festivalio bičiulių programos stoteles, kopkite bibliotekon ir klestelkite kėdėn. Bus įdomu. Prieš jus – poetų Gvido Latako ir Artūro Valionio skaitymai or pokalbis apie Kauną jų gyvenime ir tekstuose. Pokalbį moderuos Aistis Žekevičius.

Nemokamai.

Ąžuolyno biblioteka ir šiemet kvies į „Aklą pasimatymą su knyga“. Festivalio archyvo nuotr.

„Gyvasis mikrorajono archyvas“. Interaktyvi diskusija „Paveldas ir palikimas“, 14:30
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Ką reiškia lietuviui sugyventi, gimti, užaugti ir kurti aplinkoje, suformuotoje sovietinių ideologijų? Kaip empatiškai ir jautriai įtraukti mikrorajono gyventojus į besivystantį pokalbį apie XX amžiaus paveldo pripažinimo ir išsaugojimo svarbą pasaulyje ir Lietuvos miestuose? „Gyvasis mikrorajono archyvas“ – tai VšĮ „Kultūros dirbtuvė“ ir menininkės Evelios Šimkutės, bendrakūros dizainerės Rūtos Lukošiūnaitės ir kitų dalyvių siekis kūrybiškai ir įtraukiai atverti įpaveldinimo procesus sovietmečiu statytų mikrorajonų gyventojams. Įvairių renginių ir fotografijos dirbtuvių metu bus renkamos fotografijos ir garso pasakojimai, atspindintys pastarųjų 50-ies metų Šilainių mikrorajono gyventojų kasdienybę. Visa tai bus perduota Kauno miesto muziejui archyvuoti.

Nemokamai.

Ekskursija parodoje  „Istorijos kvapai: nuo Kleopatros iki Napoleono“, 15:00
Lietuvos švietimo muziejus, Vytauto pr. 52

Parodos „Istorijos kvapai: nuo Kleopatros iki Napoleono” kontekste galėsite pakeliauti laiku, patirti kvapus, atskleisti žmonijos kultūros paslaptis, pažinti aromatines medžiagas, kurios naudojamos parfumerijoje jau tūkstančius metų.

Parfumerė Jolanta Cinaitienė, kuri ir ves šią ekskursiją, atkūrė 8 istorinių asmenybių, kurios reprezentuoja skirtingas epochas Europoje bei Rytuose, kvepalus. Kad išpildyti šį sumanymą pastaraisiais metais autorė lankėsi Liuksore, Versalyje, Paryžiuje – gilinosi į Egipto, Persijos civilizacijų istoriją, tyrinėjo Europos epochas ir aromatinių medžiagų kelius į parfumerių vargonus. Kai kurios aromatinės medžiagos parfumerijoje naudojamos iki šiol, o kai kurios liko tik istoriniuose aprašymuose.

Su bilietais.

Kauno literatūros savaitė. Diskusijų forumas, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Krizė ir solidarumas šiandieninėje Europoje: ką gali literatūra?“, – forumo dalyvių paklaus tarptautinio saugumo ekspertė, poetė ir meno tyrėja Eglė Murauskaitė. Dalyvauja rašytojos Julia Fiedorczuk (Lenkija), Sabrina Janesch (Vokietija), Auður Ava Ólafsdóttir (Islandija), Jaryna Čornohuz (Ukraina).

Nemokamai.

Japonijos dienos Kaune WA. Baigiamasis koncertas, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Programoje: Otowa-ryu tradicinio japonų šokio mokyklos atlikėjų Yusumire Otowa ir Koho Otowa pasirodymas „Liūto ir jauniklio šokis“, Toru Hasegawa taiko būgnų muzikos ir šokio pasirodymas „Watashi no hurumai – elgsena“.

Nemokamai, be registracijos. 

SEKMADIENIS, 05 12

Filmas „Interesų zona“ (The Zone of Interest), 13:50
„Romuva“, Laisvės al. 54

Aušvico koncentracijos stovyklos komendantas Rudolfas Hoessas su žmona Hedwiga sau ir savo vaikams kuria svajonių gyvenimą čia pat už stovyklos sienos. Žodžiais ir vaizdais nenusakomas smurtas tiek idiliškus namus, tiek žiūrovą pasiekia tik fone nuolat lydinčių vaiduokliškų balsų pavidalu. Britų režisieriaus Jonathano Glazerio istorinė Holokausto drama, paremta rašytojo Martino Amiso novele, Kanų kino festivalyje pelnė „Didįjį prizą“. Meistriška „Interesų zona“ – vienas labiausiai sukrečiančių ir svarbiausių metų filmų.

Su bilietais.

Poezijos pavasario atidarymas Kaune, 14:00
Miesto sodas

Tarptautinis poezijos festivalis Kaune ir kituose Lietuvos miestuose rengiamas nuo 1965 m. Suplanuotos dvi savaitės turiningų susitikimų, o plačiau apie viską čia.

Nemokamai.

Kauno literatūros savaitė. Festivalio užsklanda, 17:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Išlydint ketvirtąją ir kaip visuomet per trumpą Kauno literatūros savaitę – ypatingas svečias, ką tik suspindėjęs Metų knygos rinkimuose. Tai Mantas Adomėnas, kurį kalbins ir skaityti savo kūrybą ragins žurnalistė Jūratė Žuolytė.

Nemokamai.