Žurnalų archyvas

„Kaunas Jazz“ skelbia naujienas: festivalio kelionės ir jam session’ai 

5 kovo, 2024, „Kaunas Jazz“ inf. | Naujienos

Artėjantis didžiausias Lietuvoje džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia dar vieną programos dalį.

Kaip įprasta, festivalio programa skambės keliuose Lietuvos miestuose. Prie jau paskelbtų koncertų Kaune ir Vilniuje šiandien prisideda festivalio rengiami užsienio muzikantų pasirodymai Palangoje, Joniškyje, Vilkaviškyje ir Jurbarke.

Be to, į festivalio programą sugrįžta melomanų pasiilgti naktiniai improvizacijų „jam session“ vakarėliai su žinomais Lietuvos ir užsienio muzikantais.

Pagrindinė festivalio dalis tradiciškai vyks paskutinį balandžio savaitgalį – balandžio 26-29 dienomis. Tačiau jau savaite anksčiau, įžanginį „Kaunas Jazz“ savaitgalį, klausytojų laukia puikios muzikinės patirtys.

Pirmasis į sceną žengs žymus amerikiečių dainininkas ir trombonininkas Ray Greene‘as, surengsiantis trijų koncertų seriją. Balandžio 19-ąją jis koncertuos Kaune, „Volfas Engelman galerijoje“, balandžio 20-ąją – Palangoje, klube „Vandenis“, balandžio 21-ąją – Joniškio žieminėje sinagogoje.

Ray Greene. Linderpix nuotr.

Gospelų, soulo ir ritmenbliuzo muzikos įkvėptas Ray Greene‘as – puikiai žinomas vardas JAV muzikos pasaulyje. Jis koncertavo ir įrašinėjo dainas su soulo legendomis Aretha Franklin, „The Isley Brothers“ ir Natalie Cole.

Ne vienus metus Ray Greene‘as dainavo garsiojoje JAV grupėje „Tower Of Power“, o šiuo metu yra legendinio gitaristo Carloso Santanos grupės pagrindinis vokalistas bei trombonininkas.

Lietuvoje Ray Greene‘as į sceną žengs, pristatydamas savo solinį albumą „Stay“ – spindintį ugninga soulo muzikos energija, džiazu ir bliuzu. Su ryškiausiais pasaulio atlikėjais savo talentą įrodęs muzikantas dabar juo dalysis su lietuviais – koncertuose, kurie taps puikia 34-ojo „Kaunas Jazz“ sezono įžanga. 

Pagrindinį festivalio savaitgalį net trijuose Lietuvos miestuose publiką džiugins vienas ryškiausių naujosios kartos Kubos džiazo muzikantų Jorge Luisas Pacheco.

Pianistas, kompozitorius, perkusininkas ir vokalistas – šis muzikantas turi begalę talentų. Amerikietiškojo džiazo, Kubos muzikos, pop ir soulo įkvėptas Jorge Luisas Pacheco yra rengęs pasirodymus svarbiausiuose pasaulio džiazo klubuose, salėse ir festivaliuose – nuo „Blue Note“ ir Naujojo Orleano džiazo festivalių JAV, Vašingtono Kennedy centro iki „Sziget“ festivalio Budapešte.

J. Pacheco archyvo nuotr.

Muzikantas yra nuskynęs apdovanojimus ne viename svarbiame tarptautiniame konkurse – taip pat ir legendiniame „Montreux“ festivalyje Šveicarijoje, kur buvo pripažintas geriausiu pianistu.

Tarp jo bendražygių koncertų scenose ir įrašų studijoje jau rikiuojasi visas džiazo žvaigždynas – Jorge Luisas Pacheco grojo su Dave‘u Wecklu, Wyntonu Marsaliu, Billu Evansu, Gonzalo Rubalcaba ir kitais pasaulinio garso muzikantais.

„Jis – tikras virtuozas, kuris nepaiso žanrų rėmų“, – apie „Kaunas Jazz“ svečią sako legendinis pianistas Monty Alexanderis.

Savo kelionę per Lietuvą kubiečių žvaigždė pradės Suvalkijoje – balandžio 25 d. surengs koncertą Vilkaviškio autobusų stotyje. Beje, tai pirmas sykis, kai „Kaunas Jazz“ koncertas vyks šioje erdvėje. 

Balandžio 26 d. muzikantas gros Kaune – festivalio scenoje po atviru dangumi Nepriklausomybės aikštėje. Balandžio 28 d. jį bus galima išgirsti Jurbarko parodų ir koncertų salėje (cerkvėje).

Negana to, šis festivalio svečias pasirodys ir šįmet į „Kaunas Jazz“ sugrįžtančiame naktiniame improvizacijų koncerte – „jam session“. Čia jį bus galima balandžio 27-ąją, šeštadienį.

„Kaunas Jazz“ į naktinius „jam session“, kurie vyks „Volfas Engelman galerijoje“, šįmet pakvies du sykius. Penktadienį, balandžio 26-ąją, improvizacijų vakarą čia pradės „JazzWay“ – festivalio publikai jau gerai pažįstama, 18 metų gyvuojanti grupė iš uostamiesčio, kurios lyderis – puikiai žinomas dainininkas Steponas Januška.

Bilietus į visus mokamus festivalio „Kaunas Jazz“ koncertus platina BILIETAI.LT.

Kaip skelbta anksčiau, festivalį „Kaunas Jazz“ šįmet aplankys būrys garsių užsienio atlikėjų.

Nacionaliniame Kauno dramos teatre balandžio 26 dieną koncertuos trimitininkas Theo Crokeris (pirmojoje koncerto dalyje su savo projektu pasirodys lietuvių pianistas Giedrius Nakas), balandžio 27 dieną – džiazo legendos Ninos Simone dainų programą atliksianti dainininkė Ledisi. Balandžio 28 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertą surengs net penkiomis „Grammy“ statulėlėmis įvertinta grupė „Snarky Puppy“. 

Balandžio 29-ąją Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, koncertuos brazilų dainininkė Dora Morelenbaum.

Baigiamąjį festivalio sezono koncertą gruodžio 4 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje surengs kubiečių pianistas Alfredo Rodriguezas su Kauno miesto simfoniniu orkestru.

Visas festivalio naujienas galima sekti www.kaunasjazz.lt