Žurnalų archyvas

Galerijoje „Balta“ – dizainerės Ingos Kazakevičienės paroda

4 kovo, 2024, Menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė / Organizatorių inf. | Naujienos

M. Valančiaus g. 21 veikiančioje galerijoje „Balta“ penktadienį, kovo 8 d. 18 val. atidaroma papuošalų paroda „Funkcija ir forma“. Jos autorė – Inga Kazakevičienė. Paroda veiks iki kovo 22 d.

Kaip pastebi menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė, šiuolaikinis pasaulis, užtvindytas sparčiai besiplečiančių technologijų srautu, pastebimai niveliuoja žmogaus asmeninę raišką. Tarsi primindami mus supančio pasaulio daugialypiškumą dauguma menininkų savo kūriniuose siekia pabrėžti mus supančio pasaulio įvairovę, formų, spalvų gausą. Juk nuo seniausių laikų žmogaus kurti simboliniai vaizdiniai iki šiol mums suvokiami ir kaip maginės reikšmės ženklai, ir kaip nuolat kintančio pasaulio liudijimai. Ypač ryškus vaidmuo tenka papuošalui, nuo seniausių laikų lydėjusiam žmogų jo gyvenimo kelyje.

Dizainerė Inga Kazakevičienė autorinių papuošalų parodoje „Funkcija ir forma“ siekia atkreipti dėmesį į papuošalo reikšmę ir vartotojui suteikti plačią pasirinkimo laisvę. Išskirtinių formų, daugialypes funkcijas atliekančiuose vienetiniuose kūriniuose darniai persipina laki kūrėjos vaizduotė ir formų įvairovė. Vieningas meninio vaizdo audinys kuriamas pasitelkiant tradicines, laiko išbandytas medžiagas – keramiką, odą, šilką. Įvairių dydžių, ilgių odinės, šilko juostelės pasitarnauja kuriant vieningą daugialypio meninio vaizdo audinį, o papuošalo naudotojams paliekama plati pasirinkimo laisvė. Sudėtinga papuošalo forma ir vyraujančia juoda spalva tarsi pratęsiami dinamiški pasaulio virsmai, kūrybingai atskleidžiamas turiningas jausminis pasaulis.

Papuošaluose siekdama sustiprinti aktyvios šiuolaikinės moters įvaizdį, kūrėja ypač pabrėžia jų masyvumą, universalumą, kiekvienam papuošalui suteikdama įvairias jo pritaikymo variacijas. Drbdama I. Kazakevičienė ne kartą keičia pirminį papuošalo variantą, ieškodama kuo įtikinamesnio formos, pasirinktos technologijos derinio, siekdama išgauti daugialypį funkcionalumą. Nenutrūkstamas dialogas su medžiaga vyksta tol, kol pasiekiamas užsibrėžtas tikslas – praplėsti ne tik papuošalo panaudojimo amplitudę, bet ir suteikti kūriniui daugiaprasmiškumą.


Daugiau informacijos apie parodą